PUBLIKACJE

Czytaj – bądź na bieżąco

Jak wygląda praca z Solid Surface?
Ciekawe

Jak wygląda praca z Solid Surface?

Osoby zawodowo zajmujące się obróbką skrawaniem nie ukrywają, że materiały, z którymi pracują, zmieniają się już od pewnego czasu. Wraz z nimi zmieniają się też narzędzia wykorzystywane do ich obrabiania.

Jednym z nich jest frez do Solid Surface. Warto dowiedzieć się więc więcej na temat tego materiału powierzchniowego, zwłaszcza że jego popularność jest niezaprzeczalna.

Solid Surface jest przykładem jednorodnego materiału bazującego na żywicy akrylowej oraz minerałach. Jest trwały i nieporowaty, choć jego części składowe nie zawsze występują w tych samych proporcjach, co jest uzależnione od tego, kto odpowiada za ich produkcję. Przeważnie znajduje zastosowanie przy produkcji blatów, bo należy do materiałów, które nie dają widocznych śladów świadczących o ich łączeniu. Plusem materiału jest jednak i to, że może z powodzeniem imitować inne – w tym choćby kamień, drewno oraz inne materiały, z którymi mamy do czynienia w przyrodzie. Przeważnie ma postać arkuszy i to właśnie z nimi pracuje frezarka i konkretny frez.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą oferta na stronie www.adriatech.pl.