PUBLIKACJE

Czytaj – bądź na bieżąco

Jak zabezpieczyć psa przed kleszczami
Ciekawe

Jak zabezpieczyć psa przed kleszczami

Kleszcze czyli inaczej, pasożyty z rodziny pajęczaków, które są bardzo niebezpieczne zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt. Podczas wiosennych spacerów z naszym czworonogiem może zdarzyć się, że kleszcz zaatakuje naszego psa. W jaki sposób możemy zabezpieczyć pupila przed nimi?

Sposoby zabezpieczania przed kleszczami

Zdecydowanie najczęściej wybieranym oraz najbardziej skutecznym produktem jest obroża na kleszcze. Warto jednak zaznaczyć, że musi ona przylegać do skóry, więc nie nadaje się do użytku dla psów długowłosych. Jej sposób działania jest bardzo prosty, gdyż zabija ona kleszcza w momencie w którym wbije się w skórę. Często stosowanym preparatem są również krople. Wystarczy wylać zawartość pipety na grzbiet psa. Preparaty odstraszające są również bardzo dobrym wyborem. Po nałożeniu na psa, kleszcze nie będą traktować go jako odpowiednią ofiarę. Należy jednak wiedzieć, że charakteryzują się one krótszym okresem działania, niż w przypadku obroży lub kropli.

Jeżeli wykryjecie na waszym pupilu kleszcza, to warto udać się z nim do weterynarza. Jeżeli interesuje was profesjonalny gabinet weterynaryjny, to zdecydowanie warto skorzystać z oferty Gabinet weterynaryjny Alphavet w Krakowie.