PUBLIKACJE

Czytaj – bądź na bieżąco

Kastracja u zwierząt – jak wygląda i kiedy należy ją zrobić?
Ciekawe

Kastracja u zwierząt – jak wygląda i kiedy należy ją zrobić?

Kastracja to zabieg który niesie ze sobą wiele korzyści dla naszego pupila. Jest to środek trwałej antykoncepcji, który zapobiega różnym groźnym chorobom. Dodatkowo jest to ważny element w walce z bezdomnością zwierząt.

Kastracja u zwierząt – jak wygląda?

Kastracja polega na chirurgicznym usunięciu jajników lub jąder u zwierzęcia. Jak przygotować naszego pupila do zabiegu? Ważne na kilka dni przed zabiegiem są badania kliniczne podczas których weterynarz sprawdzi np. umiejscowienie jąder. Zwierzę przed zabiegiem musi mieć prawidłowy wynik badania krwi, przeprowadzane są także badania kardiologiczne.

Kastracja u zwierząt – kiedy należy ją przeprowadzić?

Czas przeprowadzenia kastracji różni się płcią zwierząt. Suki kastrowanie powinny być po pierwszej rui, maksymalnie na miesiąc przed kolejną cieczką. Kotki mogą być kastrowane już w okolicy 6 miesiąca życia. U psów i kotów zaleca się przeprowadzenie kastracji po osiągnięciu dojrzałości płciowej. Dla psów w zależności od rasy od 7-14 miesiąca życia, a dla kotów ok. 9-10.

Jeżeli czeka nas przeprowadzenie kastracji warto wybrać dobrego weterynarza z wykwalifikowanym personelem. Dobrym wyborem będzie gabinet weterynaryjny Alphavet.