PUBLIKACJE

Czytaj – bądź na bieżąco

Do jakich wnętrz pasują łóżka tapicerowane?
Dom i ogród

Do jakich wnętrz pasują łóżka tapicerowane?

Jeśli od łóżek sypialnianych oczekujemy nie tylko tego, że będą praktyczne, ale i tego, że okażą się piękne, modele z tapicerowanym zagłówkiem z pewnością będą strzałem w dziesiątkę.

Nim jednak zdecydujemy się na ich zakup, powinniśmy zastanowić się nad tym, jakie rozwiązania aranżacyjne będą najbardziej odpowiednie. Już jeden rzut oka wystarczy przecież, aby domyślić się, że łóżka z tapicerowanym zagłówkiem wpłyną na sposób postrzegania pomieszczenia, do którego trafią.

Choć często mówi się o nich, jako o rozwiązaniach uniwersalnych, trudno nie zgodzić się z tym, że są takie aranżacje, do których pasują bardziej niż do innych. Tu na pierwszy plan wysuwają się wnętrza w stylu glamour, choć meble tapicerowane są też nierozerwalnie związane z wnętrzami klasycznymi oraz tymi, które są utrzymane w stylu retro. Czy jednak oznacza to, że łóżka tapicerowane nie zaprezentują się najlepiej w nowoczesnym wnętrzu? Na szczęście, nie musimy się tego obawiać. Przeciwnie, jeśli tylko postawimy na modele stonowane kolorystycznie, efekt końcowy z pewnością nas pozytywnie zaskoczy.