PUBLIKACJE

Czytaj – bądź na bieżąco

Czym zajmuje się neurolog dziecięcy?
Zdrowie i uroda

Czym zajmuje się neurolog dziecięcy?

Neurolog dziecięcy jest specjalistą zawodowo zajmującym się tymi nieprawidłowościami układu nerwowego, które dają o sobie znać w przypadku dzieci i młodzieży. Niesie pomoc nie tylko wtedy, gdy układ ten nie rozwija się prawidłowo, ale i wtedy, gdy obserwujemy zaburzenia jego funkcjonowania. Kompleksowa opieka z jego strony obejmuje zresztą nie tylko diagnostykę i leczenie schorzeń, ale również ich profilaktykę. Nic więc dziwnego, że o wizycie u neurologa dziecięcego warto pomyśleć nawet wtedy, gdy rozwój dziecka sprawia wrażenie prawidłowego.

Schorzenia, które leczy neurolog dziecięcy tworzą długą listę. Przeważnie są kojarzone z padaczką, neurolog jest jednak również lekarzem, który pomaga przy mózgowym porażeniu dziecięcym, migrenowych bólach głowy, które coraz częściej atakują młodzież, a także przy chorobach o charakterze nerwowo-mięśniowym. Plastyczność układu nerwowego sprawia, że wiele schorzeń diagnozowanych u dzieci i młodzieży można leczyć znacznie skuteczniej niż u dorosłych pacjentów.