PUBLIKACJE

Czytaj – bądź na bieżąco

Specyfika USG tarczycy
Zdrowie i uroda

Specyfika USG tarczycy

Gdybyśmy chcieli wskazać na badanie diagnostyczne nie tylko skuteczne, ale również wyjątkowo bezpieczne, z pewnością badanie ultrasonograficzne byłoby jednym z naszych pierwszych skojarzeń.

Nic zatem dziwnego, że również USG tarczycy Wrocław nie jest dziś rozwiązaniem, którego należałoby się bać. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że mamy do czynienia z badaniem, o którym wiemy wszystko.

Badanie ultrasonograficzne tarczycy jest wykorzystywane w diagnostyce zróżnicowanych schorzeń tego gruczołu. Jest uzupełnieniem wywiadu z pacjentem. Może być stosowane, gdy wyniki innych badań są niejednoznaczne, często jednak wykonuje się je również profilaktycznie, aby upewnić się, że funkcjonowanie tego gruczołu jest prawidłowe. Takie podejście do tego badania jest możliwe przede wszystkim dlatego, że fale ultradźwiękowe w żaden sposób nie zakłócają pracy organizmu. Co więcej, negatywnych skutków badania nie należy obawiać się nawet wtedy, gdy – z różnych przyczyn – pojawia się konieczność jego kilkukrotnego powtarzania.