PUBLIKACJE

Czytaj – bądź na bieżąco

Kocioł na pellet - zalety
Ciekawe

Kocioł na pellet – zalety

W ostatnich latach słowo ekologia można spotkać bardzo często w wielu nagłówkach, dlatego nic dziwnego, że pojawia się ono jeżeli chodzi o ogrzewanie domu. Czy da się ogrzewać dom, a przy tym być ekologicznym? Odpowiednim rozwiązaniem jest kocioł na pellet.

Kocioł na pellet – ekologiczne i wygodne rozwiązanie

Kotły na pellet charakteryzują się wysoką wydajnością, czystością oraz automatyzacją procesu spalania. Kocioł na pellet wykorzystuje wysokokaloryczne paliwo, które umożliwia dłuższą pracę pieca przy podaniu danej ilości paliwa. Generują mniejszą ilość popiołu, przez co są łatwiejsze w czyszczeniu oraz nie wytwarzają nieprzyjemnego zapachu.

Kocioł na pellet – sterowanie i inne aspekty praktyczne

Kotły na pellet wyposażone są w sterowniki, które kontrolują pracę palnika, przez co ciężko jest je trwale uszkodzić. Jeżeli chodzi o naprawy, to są one proste oraz niedrogie, ponieważ palniki zbudowane są modułowo, więc w przypadku awarii wystarczy wymienić konkretną część.

W ofercie firmy https://kotly-mocek.pl/ znajdziemy kotły wyposażone są w najnowsze sterowniki, które regulują pracę palnika, automatycznie rozpalą oraz wygaszą piec w zależności potrzeby osoby użytkującej. Posiadają także kompaktowe kotły, które zmieszczą się w najmniejszych kotłowniach.